Ogólnopolska Konferencja Studentów i Doktorantów: Kierunki Przyrodnicze i Medyczne odbyła się w dniach 21-23 listopada 2014 r.

​Konferencja była skierowana do Studentów i Doktorantów nauk przyrodniczych i medycznych z całej Polski. W dniach Konferencji Lublin stał się miejscem wymiany cennej wiedzy i doświadczeń, a konferencja zaowocowała interdyscyplinarną współpracą środowiska studenckiego i naukowego.

Podczas Konferencji zaprezentowano ponad 300 prac z większości wiodących ośrodków naukowych w Polsce. Komitet Naukowy Konferencji tworzyli profesorowie oraz naukowcy z 9 ośrodków Akademickich m.in z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Collegium Medicum w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Komitet Naukowy tworzyli także przedstawiciele Narodowego Centrum Nauki oraz Polskiej Komisji Akredytacyjnej w Warszawie. Przyznano ponad 28 nagród i wyróżnień. Po Konferencji wydano prace naukowe punktowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Patronat medialny nad Konferencją objęły: TVP Lublin, portal MEDTube.net, czasopismo „Nauki Przyrodnicze”, portal E-biotechnologia.pl, wydawnictwo „Medycyna Praktyczna”, platforma MedBiz.pl, Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY, serwis unikonferencje.pl.

Konferencja została objęta Honorowym Patronatem Dyrektora Narodowego Centrum Nauki Prof. Andrzeja Jajszczyka oraz Polskiej Akademii Nauk – Wydziału V Nauk Medycznych.

Książeczka streszczeń dostępna jest po kliknięciu w grafikę

Sukces naukowy i organizacyjny skłonił organizatorów do podjęcia się przeprowadzenia kolejnej edycji Konferencji.Szczegóły odnoście Międzynarodowe Konferencji
Nauk Przyrodniczych i Medycznych: Młodzi Naukowcy, Doktoranci, Studenci znajdują się pod adresem: www.konferencjalublin.pl